marți, 14 aprilie 2009

Barcelona Recupereaza fata de Real!

In urma meciurilor de astazi diferenta dintre Real Madrid si FC Barcelona ramane doar de 5 puncte. Deplasarea de la Sevilla s-a dovedit neinspirata pentru galactici deoarece acestia au cedat in fata celor de la Betis cu 2-1 dupa ce au reusit sa deschida scorul prin olandezul Drenthe, dar cei de la Betis au intors rezultatul pana la pauza prin Edu si Gonzales pentru ca in a doua repriza sa reuseasca conservarea rezultatului.
Barcelona a avut o deplasare la prima vedere mai grea decat cei de la Real deoarece au intanit pe Zaragoza echipa de pe locul 10. Henry a fost cel care a deschis tabela dar dupa pauza Oliveira a reusit sa aduca egalarea pentru gazde, urmand ca pe final Ronaldinho sa aduca victoria catalanilor dintr-un penalty contestat vehement de gazde.